“Kemali” po ia merr nga duart gjënë më të çmuar Can Yamanit!

Dy aktorët e njohur në Turqi, Can Yaman dhe Burak Ozçivit ditët e fundit janë pjesë e pandalshme e medivae turke. Pas lindjes së djalit, Buraku i cili tek ne u bë i njhohur me rolin e “Kemajlit” nga seriali “Kara Sevda” ka vendosur të përfshihet në projekte të reja dhe duket se ky vendim e ka lënë pa rol aktorin me origjinë shqiptare, Can Yaman! Në audicionet e njërit prej projekteve të reja në Turqi ku Buraku thuhet se do të jetë protagonisti kryesor ishte edhe Cani. Madje në fillim, Can ishte pretendenti kryesor për rolin në fjalë. Sipas mediave turke, këto lajme as janë mohuar e as janë pohuar nga aktorët.