Receta e kroasanëve

Kifle (kroasan) përgatitet në mënyra të ndryshme dhe mund të jetë me nutella, djathë, kaçkavall, gjem etj, në varësi të shijes dhe preferencave. Përbërësit: Vezë 200ml kos 200ml qumësht 1 lugë sheqer 2 lugë kripë 1 kg miell gjalpë

Lexo më shumë

Lista e llojeve të sportit

Lista e llojeve të sportit: Alpinizmi Atletika Basketbolli Boksi Çiklizmi Futballi Garat automobilistike Hendbolli Hipizmi- Gara me kuaj Kick boksi Mundje Noti Patinazhi Peshëngritja Pingpongu Qitja Shahu Ski Tenisi Volejbolli Bejsbolli Xhudo Lojra të luajtura nga populli: Badë-badë Damë Dominoja …

Lexo më shumë