Kosovë dhe Shqipëri

View All

Avdil Zimberi studenti shqiptar nga Maqedonia e Veriut që po shkëlqen në Stamboll!

Avdil Zimberi, nga Kumanova student pranë Universitetin Ballkanik në Shkup, ndjek studimet në drejtimin “Marrëdhënie Ndërkombëtarë” në një ndër Universitetet më prestigjioze në Stamboll të Turqisë. İZU- İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi. Ai, krahas studimeve që i ndjek atje, është mjaft …

Rajoni dhe Bota

View All

Avdil Zimberi studenti shqiptar nga Maqedonia e Veriut që po shkëlqen në Stamboll!

Avdil Zimberi, nga Kumanova student pranë Universitetin Ballkanik në Shkup, ndjek studimet në drejtimin “Marrëdhënie Ndërkombëtarë” në një ndër Universitetet më prestigjioze në Stamboll të Turqisë. İZU- İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi. Ai, krahas studimeve që i ndjek atje, është mjaft …

Sport

View All

ZYRTARE: Mërgim Vojvoda prezantohet tek Standard Liege

Mbrojtësi kosovar, Mërgim Vojvoda, tanimë edhe zyrtarisht është lojtar i klubit prestigjioz belg, Sandard Liege. Transferi u bë nga klubi Mouscron, ku kishte shkëlqyer duke zhvilluar 39 paraqitje me një gol të shënuar dhe një asistim. Ai do të mbajë …

Enis Bardhi shpëton Levanten nga fundosja (VIDEO)

Futbollisti Shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin vendimtar ndaj Girona-s në minutën e 86′ duke zhbllokuar shifrat në 2 me 1. Kjo fitore vlen më shumë sesa një fitore e zakonshme prej 3 pikëve, pasiqë fitorja e sotme mban Levanten …

“Çinari show” në derbi, Partizani feston titullin para syve të Tiranës

Partizani shpallet zyrtarisht Kampion i Shqipërisë. Fitorja 2-1 në derbin e kryeqytetit i ka dhuruar “Të Kuqve” titullin e 16-të kampion në Kategorinë Superiore pas plot 26 viteve pritje. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Skënder Gega ka qenë e pandalshme …

Manchester City kampion i Anglisë

Manchester City është shpallur kampion i Premier League angleze për të dytën herë radhazi pasi ka mposhtur Brighton 4-1 duke e mbyllur sezonin me plot 98 pikë, një më pak se Liverpool me 97 pikë. Titulli do të vendosej në …

Shaqiri filloi agjërueshëm kundër Barcelonës, bëri iftar në pauzën mes dy gjysmëpjesëve

Temë kryesore e mediumeve botërore të sportit edhe më tej mbetet ndeshja e mbrëmshme në të cilën Liverpooli realizoi përmbysjen e madhe në “Anfield Road”, ku arriti të shënojë plot 4 herë në portën e Ter Stegen, aq sa i …